GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 4994258
nr 499 4258
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Vas, 'Karneval' Stig lindberg, höjd: 20 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Stig Lindberg, svensk formgivare och målare född 1916, död 1982.
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
måndag 3 december 2007
kl 17:53:07
150 kr
150 kr
350 kr
Stig Lindberg
Läs mer om Stig Lindberg